T REX GOLD 13

Szukasz niezawodnego kleju montażowego, dzięki któremu z łatwością przeprowadzisz prace wykończeniowe i dekoracyjne w domu oraz na balkonie czy tarasie? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie są zalety T-Rex Gold i kiedy warto po niego sięgnąć.

Czym jest klej T-Rex Gold?

T-Rex Gold to nowoczesny klej montażowy firmy Soudal, opracowany na bazie polimerów hybrydowych SMX. Klej ten jest dostępny w kartuszu o pojemności 290 ml i przystosowany do aplikacji standardowym pistoletem do uszczelniaczy, co oznacza, że użycie T-Rex Gold nie wymaga zastosowania żadnych specjalnych narzędzi i prace z jego wykorzystaniem możemy z powodzeniem wykonać sami, bez pomocy fachowca. Ma konsystencję pasty i biały kolor, przy czym utwardzona spoina T-Rex Gold może być malowana wieloma rodzajami farb, również farbami na bazie wodnej.

Jakie są główne cechy i właściwości kleju T-Rex Gold?

Klej montażowy T-Rex Gold wyróżnia się bardzo silnym wiązaniem i ekstremalnie wysoką siłą spojenia początkowego – do 400kg/m² już w pierwszej sekundzie po dociśnięciu klejonego przedmiotu do podłoża. W rezultacie klej ten świetnie zda egzamin podczas mocowania nawet ciężkich elementów, również w sytuacji, gdy nie mamy możliwości ich mechanicznego podparcia, zanim spoina się utwardzi. Do innych istotnych zalet T-Rex Gold, za które ceniony jest wśród profesjonalistów oraz indywidualnych użytkowników, należą:

 • trwała elastyczność,
 • znakomita przyczepność do niemal wszystkich podłoży,
 • bezwonność,
 • brak agresywnych rozpuszczalników (jest bezpieczny dla klejonych powierzchni, także dla delikatnych materiałów dekoracyjnych),
 • wodoodporność i wodoszczelność,
 • niewrażliwość na szeroki zakres temperatur oraz skrajne warunki atmosferyczne,
 • łatwa aplikacja dzięki specjalnie wyprofilowanej dyszy, która ułatwia dozowanie kleju i uzyskanie pożądanego kształtu spoiny.

Jakie materiały i powierzchnie można skleić za pomocą T-Rex Gold?

Klej T-Rex Gold rekomendowany jest w przypadku zdecydowanej większości materiałów budowlanych, konstrukcyjnych i dekoracyjnych. Sprawdzi się zarówno na podłożachgładkich, jak i porowatych, jest odpowiedni do aplikacji nawet na wilgotnychpowierzchniach. Powszechnie używany jest do klejenia m.in.:

 • drewna i sklejki, 
 • płyt MDF i OSB, 
 • cegły,
 • kamienia,
 • szkła i ceramiki
 • wielu metali i tworzyw sztucznych.

Klej montażowy T-Rex Gold nie powinien jednak być stosowany do klejenia miedzi, brązu i mosiądzu, a także materiałów bitumicznych oraz PE, PP, PTFE (Teflon®).

Jakie są zastosowania T-Rex Gold w pracach domowych i ogrodowych?

Spektrum zastosowań kleju montażowego T-Rex Gold jest bardzo szeroki. Za pomocą T-Rex Gold szybko i sprawnie wykonamy wiele prac wykończeniowych i dekoracyjnych. Klej ten powszechnie używany jest m.in. do montażu listew przypodłogowych, rozet, kasetonów, dekorów, elementów sztukaterii wewnętrznej, paneli ściennych, płyt podłogowych czy lameli. Może być wykorzystany również podczasdrobnych napraw mebli drewnianych, w tym ogrodowych, a także w pracach dekoracyjnych na balkonach i tarasach, np. do zamocowania ogrodowych kratek do pnączy na ścianach zewnętrznych.

Jak bezpiecznie mocować lustra i materiały dekoracyjne z T-Rex Gold?

T-Rex Gold nie zawiera rozpuszczalników, ani silikonów, w konsekwencji czego nie niszczy nawet delikatnych materiałów, z których często wykonane są elementy dekoracyjne. Jednym z zastosowań kleju montażowego T-Rex Gold jest montaż luster, ponieważ nie uszkadza on warstwy srebrzankowej (przy czym zawsze warto wykonać wstępny test). Podczas mocowania zwierciadeł za pomocą T-Rex Gold, klej powinien być nakładany pasmami na tylną powierzchnię lustra, z uwzględnieniem narożników i krawędzi, z zachowaniem około 15-centymetrowych odstępów. Co więcej, szczególnie podczas montażu dużych luster na gładkich i niechłonnych podłożach, rekomendowane jest użycie dwustronnie klejącej taśmy montażowej, która zagwarantuje odpowiedni dystans między lustrem a podłożem oraz unieruchomi spojenie do momentu utwardzenia kleju.

Jak wykorzystać T-Rex Gold w zastosowaniach zewnętrznych?

Klej montażowy T-Rex Gold jest odpowiedni do prac prowadzonych nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz budynku. Może być wykorzystany np. do mocowaniaelementów dekoracyjnych na balkonach, skrzynek na listy na ogrodzeniu budynku oraz tabliczek adresowych na ścianach zewnętrznych. Klej ten jest odporny na działanie promieniowania UV, wysokich i niskich temperatur, wilgoci i wody opadowej, wiatru i innych czynników atmosferycznych.

Jakie są specjalne zastosowania T-Rex Gold?

Zakres zastosowań kleju montażowego T-Rex Gold poszerzają awaryjne naprawy dachów i systemów orynnowania, ponieważ możemy go użyć np. do zamocowania obluzowanej dachówki czy blachy dekarskiej. Sprawdzi się też w pracach warsztatowych i szkutniczych podczas mocowania elementów konstrukcyjnych.