t rex gold4

Zastanawiasz się, jaki klej wybrać do prac montażowych? Przeczytaj poniższy artykuł i pozbądź się wątpliwości.

Dzięki nowoczesnym klejom montażowym nie trzeba sięgać po młotek czy wiertarkę, żebysolidnie przymocować do ściany półkę na książki, listwy przypodłogowe, panele ścienne, dekoracyjne lamele czy nawet lustro. Metoda montażu „na klej” umożliwia przeprowadzenie tego typu prac szybko i sprawnie, bez konieczności użycia żadnych dodatkowych narzędzi. W rezultacie wiele zadań remontowo-wykończeniowych bez problemu wykonamy samodzielnie, nie czekając na wsparcie fachowców. Jeżeli jednak chcemy, żeby rezultat naszych działań był w pełni satysfakcjonujący, to warto podjąć przemyślaną decyzję odnośnie kleju montażowego, jaki zamierzamy zastosować, a trzeba przyznać, że ich oferta jest obecnie bardzo bogata. Spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań zauważalnie wyróżnia się klej montażowy T-Rex GOLD, opracowany przez światowego lidera sektora chemii budowlanej – firmę Soudal. Jakie właściwości T-Rex GOLD przekładają się na niebywałą skuteczność i niezawodność tego kleju?

Ekstremalna wytrzymałość

T-Rex GOLD jest klejem hybrydowym o bardzo wysokiej sile spojenia początkowego (do 400kg/m² w pierwszej sekundzie od momentu dociśnięcia klejonego elementu do podłoża) i daje gwarancję wytrzymałego połączenia. W rezultacie za pomocą T-Rex GOLD bez problemu przymocujemy różnego rodzaju elementy wykończeniowe i dekoracyjne do ścian czy sufitów. Klej ten idealnie sprawdza się również przy montażu wielkogabarytowych i ciężkich przedmiotów, nawet tam, gdzie nie ma możliwości ich mechanicznego podparcia na czas utwardzania spoiny.

Znakomita przyczepność do większości materiałów

Ważną zaletą kleju T-Rex GOLD jest jego perfekcyjna przyczepność do niemal wszystkich materiałów budowlanych, konstrukcyjnych i dekoracyjnych. Z powodzeniem używany jestm.in. do klejenia:

 • drewna,
 • płyt gipsowo-kartonowych,
 • płyt OSB,
 • płyt włókno-cementowych,
 • cegły,
 • betonu,
 • tynku,
 • kamienia,
 • szkła,
 • ceramiki,
 • wielu metali,
 • wielu tworzyw sztucznych.
pracownik przyklejający drewniany panel do ściany

T-Rex GOLD może być nakładany nawet na wilgotne podłoże. Ponieważ nie zawiera agresywnych rozpuszczalników – jest całkowicie bezpieczny dla klejonych materiałów. Warto podkreślić, że nie uszkadza warstwy srebrzankowej zwierciadeł.

rożne rodzaje i szeroki wybór próbek podłoży

Szeroki zakres zastosowania

W parze ze znakomitą przyczepnością do niemal każdego podłoża idzie bardzo szerokie spektrum zastosowań. Klej T-Rex GOLD jest wodoodporny i wodoszczelny, niewrażliwy na szeroki zakres temperatur i skrajne warunki atmosferyczne (np. wiatr, mróz). Oznacza to, że T-Rex GOLD może być używany zarówno podczas prac prowadzonych wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Klej ten jest wyjątkowo pomocny przy realizacji zwłaszcza takich zadań, jak:

Łatwa aplikacja

Dodatkowym atutem kleju hybrydowego T-Rex GOLD jest łatwa aplikacja. Klej ten jest gotowy do użycia, a nakłada się go standardowym pistoletem do uszczelniaczy. Dzięki specjalnie wyprofilowanej dyszy bez problemu wyciśniemy klej z kartusza, a także uzyskamy dokładnie taki kształt spoiny, na jakim nam zależy. Podczas pracy z klejem montażowym T-Rex GOLD firmy Soudal należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

 • przed aplikacją kleju przygotujmy odpowiednio podłoże – oczyśćmy powierzchnię z pyłu i kurzu, odtłuśćmy i usuńmy z niej stare szczeliwa czy powłoki malarskie (w ten sposób zadbamy o to, by przyczepność kleju nie uległa osłabieniu),
 • zadbajmy o zabezpieczenia miejsca pracy przed zabrudzeniem (do usuwania świeżych zabrudzeń możemy użyć ściereczek czyszczących Swipex marki Soudal),
 • klej nakłada się pasmowo lub punktami, z zachowaniem 15-centymetrowych odstępów między ścieżkami (szczególną uwagę zwróćmy na narożniki i brzegi klejonych elementów),
 • czas otwarty T-Rex GOLD wynosi około 4 minuty – w tym czasie, w razie potrzeby,możemy dokonać korekty położenia klejonego elementu,
 • spajane elementy należy mocno docisnąć do siebie po połączeniu.
klej stojący na blacie na tle ściany

Nie zapominajmy również, że klej T-Rex GOLD nie jest zalecany do klejenia akwariów oraz nie powinien być stosowany w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą (np. w nieckach basenowych).

przygotowanie i czyszczenie podłoża do klejenia