T-Rex GOLD

1 Co to jest T-Rex Gold?

T-Rex Gold jest nowoczesnym klejem montażowym na bazie polimerów hybrydowych SMX. Charakteryzuje się trwale elastyczną spoiną, perfekcyjną przyczepnością do niemal wszystkich materiałów i ekstremalnie silnym chwytem początkowym (do 400 kg/m² już w pierwszej sekundzie od momentu dociśnięcia klejonego elementu do podłoża).

2 Jakie jest zastosowanie kleju T-Rex Gold?

T-Rex Gold znajduje zastosowanie przy klejeniu wszelkich materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych na ścianach, podłogach i sufitach (np. listew, paneli ściennych, płyt podłogowych, osłon krawędzi schodów, kasetonów, rozet). Używany jest również do montażu luster, awaryjnego klejenia materiałów dekarskich (np. obluzowanych dachówek, blach dachowych i rynien) oraz mocowania elementów konstrukcyjnych w pracach warsztatowych i szkutniczych.

3 Do jakich zastosowań wodnych nadaje się T-Rex Gold?

T-Rex Gold jest wodoodporny i wodoszczelny, może być używany w pracach montażowych prowadzonych w pomieszczeniach wilgotnych oraz na zewnątrz budynku. Ma znakomitą przyczepność również do wilgotnych podłoży. Nie powinien być jednak stosowany w miejscach stale zanurzonych w wodzie.

4 Jakie są instrukcje dotyczące aplikacji T-Rex Gold?

T-Rex Gold jest przystosowany do aplikacji standardowym pistoletem do uszczelniaczy. Przed aplikacją kleju należy odpowiednio przygotować podłoże, które powinno być czyste, odtłuszczone i stabilne. T-Rex Gold nakłada się ścieżkami co 15 cm na jedną z klejonych powierzchni, ze szczególnym uwzględnieniem krawędzi i narożników klejonego elementu. Warstwa kleju o grubości 2 mm wystarczy, by zyskać gwarancję elastyczności spojenia. Po połączeniu elementów należy je mocno docisnąć lub dobić gumowym młotkiem.

5 Czy T-Rex Gold jest odpowiedni do stosowania w ekstremalnych warunkach pogodowych?

T-Rex Gold jest odporny na szeroki zakres temperatur oraz na skrajne warunki atmosferyczne.

6 Czy T-Rex Gold jest przyjazny dla środowiska?

T-Rex Gold należy do niskoemisyjnych materiałów chemii budowlanej i jest przyjazny dla środowiska naturalnego.

7 Czy klej T-Rex Gold posiada odpowiednie certyfikaty?

T-Rex Gold posiada certyfikat LEED „Niskoemisyjne materiały: kleje i uszczelniacze”: SCAQMD Reg. 1168 oraz USGBC LEED® 2009 v.4.1 (VOC).

8 Jak przechowywać T-Rex Gold przed użyciem?

T-Rex Gold należy przechowywać w fabrycznym, zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze od + 5°C do + 25°C.

9 Jakie są ograniczenia w użytkowaniu kleju T-Rex Gold?

T-Rex Gold nie powinien być stosowany w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą, do prac szklarskich, klejenia akwariów, fugowania i uszczelniania kamieni naturalnych (ze względu na ryzyko przebarwienia podłoża porowatego), klejenia PE, PP, PTFE (Teflon®), materiałów bitumicznych, miedzi, brązu i mosiądzu. Należy także unikać kontaktu kleju z bitumami, smołą, butylem, neoprenami, EPDM lub innymi materiałami zawierającymi plastyfikatory.

10 Czy T-Rex Gold jest odporny na rozerwanie?

T-Rex Gold charakteryzuje się wysoce elastyczną spoiną i jest odporny na rozerwanie.

11 Czy T-Rex Gold można naprawiać w przypadku uszkodzenia?

T-Rex Gold daje się naprawić w przypadku uszkodzenia. Uszkodzoną spoinę można uzupełnić nową ścieżką produktu.

12 W jakich projektach budowlanych zalecane jest stosowanie T-Rex Gold?

T-Rex Gold znajduje zastosowanie we wszystkich projektach budowlanych, w których wymagane jest mocne, elastyczne spojenie.

13 Czy T-Rex Gold można łączyć z innymi materiałami budowlanymi?

T-Rex Gold można łączyć z niemal wszystkimi materiałami budowlanymi. Produkt charakteryzuje się znakomitą przyczepnością m.in. do betonu, cegły, kamienia, drewna, metali, ceramiki, płyt gipsowo-kartonowych, płyt włókno-cementowych, styropianu i wełny mineralnej.

Soudabond Easy

1 Co to jest Soudabond?

Soudabond jest szybkoschnącym i wysokowydajnym klejem poliuretanowym w aerozolu do prac budowlanych, uszczelniających i instalatorskich. Ma znakomitą przyczepność do większości materiałów budowlanych, nie wypacza klejonych elementów i nie deformuje powierzchni. Przeznaczony jest do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Nie wymaga specjalnego gruntowania podłoża, nie spływa z powierzchni pionowych oraz zapewnia dodatkową izolację termiczną i akustyczną. Piana budowlana Soudabond dostępna jest w czterech wersjach: Soudabond Easy (wersja pistoletowa), Soudabond Easy do niskich temperatur, Soudabond Turbo oraz Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun.

2 Jakie jest zastosowanie kleju poliuretanowego Soudabond?

Klej w piance Soudabond znajduje szerokie zastosowanie w pracach budowlanych (np. budowanie ścianek działowych, przepierzeń, obiektów małej architektury, murków oporowych), pracach ociepleniowych (np. ocieplanie garaży, wiat, kontenerów, izolacja poddasza i dachu, klejenie paneli i płyt izolacyjnych), a także pracach montażowych (np. mocowanie parapetów, stopni, listew, elementów i płyt dekoracyjnych, klejenie płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych w technologii suchej zabudowy, mocowanie płyt OSB).

3 Czy klej piankowy Soudabond może być stosowany w niskich temperaturach?

Do stosowania w niskich temperaturach przeznaczony jest klej Soudabond Easy w wersji zimowej. Jego specjalna formuła zapewnia szybkie utwardzanie kleju w temperaturach do -10°C.

4 Czym wyróżnia się klej poliuretanowy Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun?

Genius Gun to wygodny i pewny uchwyt, który pozwala na wielokrotne użycie produktu bez ryzyka zablokowania zaworu (pracę można przerwać i wznowić w dowolnym momencie), wygodną aplikację nawet jedną ręką oraz dokładne i oszczędne dozowanie kleju piankowego, co diametralnie ogranicza zbędne naddatki wymagające obcięcia. Zastosowanie kleju w pianie Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun podnosi poziom bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości, gwarantuje również wysoki komfort pracy w miejscach trudno dostępnych.

5 Czym wyróżnia się klej piankowy Soudabond Turbo?

Pianoklej Soudabond Turbo jest błyskawiczny. Charakteryzuje się bardzo szybkim chwytem początkowym, który gwarantuje pewne wstępne mocowanie. Dalsza obróbka klejonych elementów jest możliwa już po 15 minutach od momentu aplikacji. Zastosowanie kleju w piance Soudabond Turbo skraca czas montażu materiałów dekoracyjnych i izolacyjnych aż o 30%.

6 Czy klej poliuretanowy Soudabond jest przystosowany do aplikacji pistoletem?

Kleje Soudabond Easy, Soudabond Easy do niskich temperatur oraz Soudabond Turbo są przystosowane do aplikacji pistoletem. Kleju Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun nie nakłada się za pomocą pistoletu.

7 Czy klej w piance Soudabond jest gotowy do użycia?

Tak, wszystkie wersje kleju Soudabond są gotowe do użycia, dzięki czemu prace przebiegają znacznie szybciej niż przy użyciu tradycyjnych klejów budowlanych.

8 Jak przygotować klej piankowy Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun do pracy?

Przed aplikacją należy dokładnie wymieszać zawartość puszki z pianą budowlaną, energicznie nią potrząsając około 20-30 razy (wskazane jest regularne powtarzanie mieszania w trakcie pracy). Następnie otwieramy pokrywę na górze rękojeści w celu odblokowania spustu (aby zabezpieczyć się przed skutkami przypadkowego uruchomienia zaworu, należy założyć rękawiczki i okulary ochronne). W dalszej kolejności wyprostowujemy rurkę dozującą i ustawiamy puszkę w pozycji do góry dnem. Ostrożne naciskanie na spust pozwoli nam precyzyjnie kontrolować ilość uwalnianego kleju w pianie i szybkość dozowania.

9 Jak zabezpieczyć  klej w aerozolu Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun po pracy?

Po zakończeniu pracy należy wyłamać zatyczkę znajdującą się w rękojeści, a następnie nakręcić zatyczkę na rurkę dozującą i zamknąć pokrywę w celu zablokowania spustu. Przed wznowieniem pracy należy powtórnie wymieszać zawartość puszki, potrząsając nią energicznie 20-30 razy.

10 Ile wynosi wydajność kleju piankowego Soudabond?

Jedno opakowanie piany budowlanej Soudabond Easy (w wersji pistoletowej, zimowej oraz z aplikatorem Genius Gun) wystarcza do zamocowania 12 m² paneli przy aplikacji ścieżki o średnicy 30 mm. Natomiast jedno opakowanie kleju Soudabond Turbo umożliwia zamocowanie do 14 m² paneli przy aplikacji ścieżki o średnicy 30 mm. Co więcej, dzięki nowatorskiej konstrukcji zaworu Duravalve, kleje poliuretanowe Soudabond Easy w wersji pistoletowej oraz Soudabond Turbo zachowują maksymalną wydajność przez cały okres przydatności do użycia, który wynosi 24 miesiące.

11 Czy klej w piance Soudabond może być aplikowany na powierzchnie pionowe?

Tak, Soudabond jest klejem tikostropowym, co oznacza, że może być stosowany zarówno w poziomie, jak i pionie.

12 Czy klej w aerozolu Soudabond można malować?

Tak, w razie potrzeby spoina kleju piankowego Soudabond może być malowana wieloma typowymi farbami, jednak zalecane jest wcześniejsze wykonanie próby.

13 Czy piana budowlana Soudabond jest odpowiednia do zastosowań zewnętrznych?

Klej poliuretanowy Soudabond może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jest on odporny na działanie wilgoci, pleśni i wielu chemikaliów, dlatego można go stosować również w pomieszczeniach sanitarnych, np. do wykonania obudowy wanny lub brodzika prysznicowego .

14 Jak długo schnie klej Soudabond?

Pełne utwardzenie kleju w piance Soudabond Easy dla ścieżki o średnicy 30 mm następuje po około 12 godzinach od momentu aplikacji, przy czym czas utwardzania kleju Soudabond zależy również od takich czynników, jak rodzaj klejonej powierzchni czy temperatura panująca w otoczeniu.

15 Jakie materiały klei Soudabond?

Klej poliuretanowy Soudabond jest doskonale przyczepny do większości materiałów stosowanych w budownictwie (m.in. do betonu, cegły, płyt gipsowo-kartonowych, drewna i materiałów drewnopochodnych, metali oraz wielu tworzyw sztucznych z wyjątkiem PE, PP i PTFE), ponadto klei nawet wilgotne materiały.

16 Czy klej w aerozolu Soudabond może być aplikowany na nierówne podłoże?

Tak, klej Soudabond spienia się podczas utwardzania, wypełniając szczeliny i nierówności podłoża.

17 Jak usunąć klej piankowy Soudabond?

Do usuwania świeżych zabrudzeń z narzędzi oraz podłoży odpornych na działanie chemikaliów można zastosować płyn czyszczący do pianki firmy Soudal lub ściereczki czyszczące Swipex. Utwardzony klej można usunąć tylko mechanicznie.

18 Po jakim czasie możliwa jest dalsza obróbka klejonych materiałów?

W przypadku zastosowania klejów Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun, Soudabond Easy w wersji pistoletowej oraz w wersji zimowej dalsza obróbka klejonych materiałów (np. szlifowanie, tynkowanie, malowanie) jest możliwa po 60 minutach od momentu aplikacji. W przypadku zastosowania kleju w piance Soudabond Turbo – już po 15 minutach.

19 Czy Soudabond Easy może być stosowany na wilgotnych powierzchniach?

Soudabond Easy odznacza się perfekcyjną przyczepnością do większości podłoży budowlanych, również wilgotnych.

20 Jak przygotować powierzchnię przed użyciem Soudabond Easy?

Przed aplikacją Soudabond Easy, podłoże należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Niespójne stare powłoki malarskie, tynki, zaprawy itp. powinny być koniecznie usunięte. Podłoża mocno chłonne i porowate należy zagruntować odpowiednim preparatem. Na nietypowych podłożach zalecane jest wykonanie wstępnych testów przyczepności.

21 Jak aplikować Soudabond Easy?

W przypadku klejenia dużych elementów, takich jak płyty izolacyjne ze styropianu lub płyty gipsowo-kartonowe, Soudabond Easy należy nakładać w warkoczach o średnicy 2-3 cm po obwodzie płyty (z zachowaniem odległości kilku centymetrów od jej krawędzi) oraz zygzakiem przez jej środek. Przy klejeniu małych elementów, np. elementów dekoracyjnych o niewielkich rozmiarach, Soudabond Easy powinien być nakładany punktowo. Podczas klejenia betonu komórkowego Soudabond Easy należy aplikować jedną ścieżkę o średnicy 2-3 cm na każde 10 cm szerokości bloczka, a pierwszą ścieżkę – w odległości ok. 5 cm od krawędzi bloczka.

22 Jakie są ograniczenia w stosowaniu Soudabond Easy?

Puszka z klejem Soudabond Easy powinna mieć temperaturę > 5°C. Produkt należy aplikować w temperaturze od +5°C do +25°C. Spoina klejowa nie może być wyeksponowana na działanie promieni słonecznych.

23 Czy Soudabond Easy jest odporny na warunki atmosferyczne?

Soudabond Easy jest odporny na warunki atmosferyczne, można go stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku.

24 Jakie środki bezpieczeństwa zachować przy kleju Soudabond Easy?

Podczas stosowania Soudabond Easy należy unikać wdychania wydzielającego się gazu/rozpylonej cieczy, zadbać o odpowiednią odzież ochronną (w szczególności o rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy) oraz chronić produkt przed dziećmi. Soudabond Easy powinien być używany wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. W przypadku zatrucia drogą oddechową poszkodowanego należy wynieść na świeże powietrze. Jeśli zaistnieje taka potrzeba (np. źle się poczujesz podczas pracy z Soudabond Easy) bezzwłocznie skontaktuj się z lekarzem i przedstaw mu etykietę produktu.

25 Czy Soudabond Easy jest ekologiczny?

Soudabond Easy jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Produkt należy do materiałów chemii budowlanej o najniższej klasie emisji związków organicznych i posiada certyfikat EC1 Plus.

26 Czy Soudabond Easy może być stosowany z innymi produktami?

Soudabond Easy może być stosowany w połączeniu z innymi produktami.

27 Czy Soudabond Easy jest bezpieczny w miejscach, gdzie przebywają dzieci i zwierzęta?

Puszkę z produktem Soudabond Easy należy chronić przed dziećmi i zwierzętami. Po utwardzeniu produkt nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierząt.

28 Jakie certyfikaty jakości posiada Soudabond Easy?

Soudabond Easy posiada Krajową Ocenę Techniczną: ITB-KOT-2019/1018 oraz certyfikat EC1 Plus.

Fix All

1 Co to jest Fix All?

Fix All jest nowoczesnym klejem-uszczelniaczem, który powstał na bazie polimerów hybrydowych SMX. Jest trwale elastyczny, klei i uszczelnia niemal wszystkie materiały budowlane i konstrukcyjne, zapewnia szybkie wiązanie, mocny chwyt początkowy i wysoką wytrzymałość końcową. Fix All nie zawiera rozpuszczalników, silikonów, izocyjanianów i halonów, jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i zdrowia człowieka. Przeznaczony jest zarówno do zastosowań wewnętrznych (w tym w pomieszczeniach sanitarnych), jak i zewnętrznych.

2 Jak otworzyć klej montażowy Fix All?

Do otwarcia kartusza z klejem Fix All zalecane jest użycie specjalnego noża do kartuszy. Najpierw należy odciąć przy pomocy noża wylot kartusza w taki sposób, aby nie uszkodzić gwintu. Następnie przykręcamy do otwartej końcówki kartusza dyszę. Kolejny krok to odcięcie czubka dyszy. Średnica powstałego otworu powinna być  dostosowana do rodzaju pracy, jaką zamierzamy wykonać. Rekomendowana szerokość spoiny w przypadku klejenia wynosi od 2 do 10 mm, a w wypadku uszczelniania od 5 do 30 mm.

3 Jak zamknąć klej montażowy Fix All?

Do zamknięcia kartusza z klejem Fix All służy nasadka dołączona do pojemnika. Nasadkę nakłada się na oczyszczoną z resztek kleju dyszę jak najszybciej po zakończeniu pracy. Zamkniętą dyszę można dodatkowo owinąć taśmą klejącą. Należy również upewnić się, czy dysza jest starannie przykręcona do końcówki kartusza.

4 Co klei Fix All?

Fix All klei niemal wszystkie materiały budowlane i wykończeniowe, również wilgotne. Ma perfekcyjną przyczepność do betonu, cegły, kamienia naturalnego, płyty gipsowo-kartonowej, drewna i materiałów drewnopochodnych, metali (w tym do stali nierdzewnej, stali galwanizowanej elektrolitycznie, stali galwanizowanej ogniowo, stali ST1403, aluminium AlMgSi1, AlCuMg1, AlMg3, miedzi), szkła, ceramiki oraz do wielu tworzyw sztucznych (m.in. do poliamidu, polistyrenu, poliwęglanu, PVC, ABS, PMMA, poliestrów i epoksydów wzmacnianych włóknem szklanym). Kleju Fix All nie należy stosować do klejenia PE, PP, PTFE (Teflonu®), silikonów i materiałów bitumicznych.

5 Jakie zastosowanie ma klej Fix All?

Fix All jest powszechnie stosowany do klejenia i fugowania paneli, progów, parapetów, listew dekoracyjnych, płyt izolacyjnych, korka, szkła i wełny mineralnej na praktycznie wszystkich podłożach stosowanych w budownictwie. Używany jest również do klejenia i uszczelniania płyt z kamienia naturalnego (np. marmur, granit, onyks, trawertyn), klejenia i fugowania luster i ścian lustrzanych, montażu i uszczelniania materiałów wykończeniowych w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności, uszczelniania wanien, kabin prysznicowych, umywalek, zlewozmywaków i innych urządzeń sanitarnych. Ponieważ Fix All doskonale zastępuje gwoździe, śruby i wkręty – wykorzystywany jest ponadto do mocowania różnego rodzaju elementów wyposażenia wnętrz (m.in. półek, uchwytów, wieszaków na odzież czy akcesoria kuchenne i łazienkowe), a także do mocowania tabliczek informacyjnych, skrzynek, liter i cyfr przestrzennych do ścian zewnętrznych i ogrodzeń. Za pomocą kleju-uszczelniacza Fix All wykonamy także połączenia elastyczne w konstrukcjach wibrujących (np. w caravaningu oraz przy budowie kontenerów i zabudów specjalistycznych).

6 Czy klej montażowy Fix All jest odpowiedni do zastosowań zewnętrznych?

Tak, Fix All doskonale sprawdza się podczas prac budowlanych, montażowych i wykończeniowych na zewnątrz budynku. Produkt ten jest wysoce odporny na działanie skrajnych warunków atmosferycznych (m.in. na mróz, wysokie temperatury, śnieg, deszcz), promieniowania UV oraz chemikaliów zawartych w kwaśnych deszczach.

7 Jak zabezpieczyć klej montażowy Fix All przed wysychaniem w pojemniku?

Napoczęty kartusz z klejem Fix All należy szczelnie zamknąć po zakończonej pracy, przy pomocy nasadki dołączonej do pojemnika. Nasadkę nakłada się na dyszę i mocno dociska, całość można owinąć taśmą klejącą. Pojemnik należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w temperaturze od + 5°C do + 25°C.

8 Jak zabezpieczyć klej montażowy Fix All przed nalotami pleśni?

Fix All zawiera nowoczesne konserwanty biobójcze, dzięki czemu wykazuje wysoką odporność na działanie grzybów i pleśni. Jeżeli Fix All został zastosowany do wykonania uszczelnień w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności (np. do uszczelnienia wanny, brodzika prysznicowego, umywalki lub kuchennego blatu), wskazane jest regularne usuwanie ze spoiny resztek mydlin i innych zanieczyszczeń, ponieważ nasilają one powstawanie nalotów pleśni.

9 Jak usunąć klej montażowy Fix All?

Resztki kleju Fix All należy usuwać z klejonych powierzchni, narzędzi lub dłoni możliwie jak najszybciej, zanim klej zdąży wyschnąć. W tym celu można zastosować ściereczki czyszczące Swipex, które są nasączone specjalnie dobraną mieszaniną rozpuszczalników, niejonowych środków powierzchniowo czynnych oraz ochronnych. Ściereczek Swipex nie należy stosować na podłożach porowatych (np. kamień naturalny, niezabezpieczone drewno). Zalecane jest także wykonanie wstępnego testu na powierzchniach gładkich, ponieważ niektóre z nich mogą być wrażliwe na działanie rozpuszczalników. Do usunięcia utwardzonych zabrudzeń z takich podłoży, jak aluminium, szkło, ceramika, laminaty oraz twarde tworzywa sztuczne, można zastosować spray Sealant Remover. Zmiękcza on resztki kleju, które oparły się usuwaniu mechanicznemu. Również w tym przypadku wskazane jest wcześniejsze wykonanie próby.

10 Jak długo schnie klej montażowy Fix All?

Czas utwardzania kleju Fix All jest wypadkową wielu czynników, takich jak średnica spoiny, rodzaj klejonej powierzchni, wilgotność powietrza i temperatura panująca w otoczeniu. W optymalnych warunkach (przy temperaturze 23°C i wilgotności 50%) klej Fix All utwardza się z szybkością 2-3 mm na dobę.

11 Jak używać kleju montażowego Fix All?

Fix All nakłada się na dokładnie oczyszczone podłoże, w przeciwnym wypadku przyczepność kleju może być osłabiona. Po przygotowaniu kartusza z klejem do pracy umieszczamy kartusz w standardowym wyciskaczu do uszczelniaczy i nanosimy klej punktowo lub paskami na jedną z klejonych powierzchni. Czas tworzenia się wynosi około 10 minut od momentu aplikacji. W tym czasie należy połączyć klejone materiały i mocno je docisnąć. Jeżeli mocowany jest ciężki element i jego mechaniczne unieruchomienie do czasu utwardzenia spoiny jest wykluczone, to najlepszym wyborem będzie zastosowanie kleju Fix All High Tack, który wyróżnia się ekstremalnie mocnym chwytem początkowym.

12 Czy klej montażowy Fix All jest bezbarwny?

Klejem z gamy Fix All, który cechuje się absolutnie przejrzystą spoiną, jest Fix All Crystal. Pozostałe kleje z gamy Fix All dostępne są w różnych kolorach: Fix All Turbo oraz Fix All High Tack w kolorze białym, a Fix All Flexi – w białym, szarym, brązowym i czarnym.

13 Czy klej montażowy Fix All nakłada się przy pomocy pistoletu?

Klej Fix All w kartuszu nakłada się ręcznym lub pneumatycznym pistoletem do uszczelniaczy. Natomiast aplikacja kleju Fix All w tubce nie wymaga użycia pistoletu.

14 Czy klej montażowy Fix All zastępuje silikon?

Kleje Fix All Flexi, Fix All High Tack oraz Fix All Crystal z powodzeniem zastępują silikon sanitarny i powszechnie stosowane są do uszczelniania wanien, kabin prysznicowych, umywalek, zlewozmywaków i kuchennych blatów. Używane są również do uszczelniania materiałów wykończeniowych w pomieszczeniach wilgotnych oraz płyt z kamienia naturalnego na tarasach, balkonach i stopniach schodów. Kleju-uszczelniacza Fix All nie należy stosować do uszczelniania akwariów i terrariów hodowlanych.

15 Czy klej montażowy Fix All jest dostępny w małym opakowaniu?

Kleje Fix All Flexi, Fix All Turbo oraz Fix All Crystal dostępne są zarówno w kartuszach o pojemności 290 ml, jak i tubkach o pojemności 125 ml. Pozostałe kleje z gamy Fix All dostępne są wyłącznie w kartuszach o pojemności 290 ml.

16 Czy istnieją różne rodzaje produktu Fix All dostosowane do specyficznych zastosowań?

Fix All dostępny jest w 6 wariantach: Fix All Flexi (klej-uszczelniacz o ekstremalnie elastycznej spoinie), Fix All High Tack (klej-uszczelniacz o bardzo wysokiej sile chwytu początkowego – do 320 kg/m² ) , Fix All Turbo (superszybki klej-uszczelniacz, który umożliwia obciążenie połączenia już po 20 minutach od momentu aplikacji), Fix All Crystal (klej-uszczelniacz o całkowicie przezroczystej spoinie) Fix All X-treme Power (klej montażowy o ekstremalnie wysokiej sile chwytu początkowego – do 400 kg/m²), Fix All High Tack Clear (klej montażowy o transparentnej spoinie i bardzo wysokiej sile chwytu początkowego – do 320 kg/m²).

17 Jak przygotować powierzchnię przed aplikacją Fix All?

Przed aplikacją Fix All, powierzchnie klejenia należy dokładnie oczyścić, odtłuścić i ustabilizować.

18 Jakie są kroki aplikacji produktu Fix All?

Praca z Fix All zazwyczaj składa się z następujących etapów: przygotowanie powierzchni klejenia, przygotowanie kartusza do pracy, umieszczenie kartusza w pistolecie, nałożenie Fix All na powierzchnię klejenia, połączenie klejonych elementów i ich mocne dociśnięcie.

19 Czy Fix All jest odporny na warunki atmosferyczne?

Fix All jest odporny na skrajne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

20 Czy Fix All można używać w domach z dziećmi i zwierzętami?

Kartusz z produktem Fix All należy chronić przed dziećmi i zwierzętami. Po utwardzeniu produkt nie stanowi zagrożenia dla dzieci i zwierząt.

21 Czy Fix All jest przyjazny dla środowiska?

Fix All jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Należy do materiałów chemii budowlanej o minimalnej emisji substancji lotnych i posiada certyfikat Emicode EC1 Plus. Dostępny jest również w opakowaniu z tworzywa PCR, które pochodzi z recyklingu i które może być wielokrotnie przetwarzane.

22 Jak prawidłowo przechowywać Fix All?

Fix All należy przechowywać w fabrycznym, zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze od + 5°C do + 25°C.

23 Jak długo trwa okres przydatności kleju Fix All?

Okres przydatności Fix All wynosi 15 miesięcy.

24 Czy Fix All może być stosowany w połączeniu z innymi produktami izolacyjnymi lub uszczelniającymi?

Fix All może być stosowany w połączeniu z innymi produktami izolacyjnymi i uszczelniającymi.

25 Czy Fix All zmienia kolor po wyschnięciu lub pod wpływem światła słonecznego?

Fix All jest odporny na działanie promieniowania UV, jednak długotrwała ekspozycja na ekstremalne warunki lub całkowity brak promieniowania UV może skutkować przebarwieniem spoiny.

26 Czy Fix All jest kompatybilny z różnymi rodzajami farb i wykończeń?

Spoina Fix All po utwardzeniu może być malowana wieloma rodzajami farb i lakierów, przy czym rekomendowane jest wykonanie uprzedniego testu.

27 Czy produkt Fix All posiada atesty lub certyfikaty potwierdzające jego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania?

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania Fix All potwierdza wiele certyfikatów i atestów, w tym: certyfikat Emicode EC1 Plus, Krajowa Ocena Techniczna ITB-KOT-2020/0972 – testowane na zgodność z ISO 16938-1 (badanie pod kątem barwienia kamienia naturalnego przez uszczelniacze), deklaracja zgodności ISEGA – testowane do użytku w obszarach związanych ze środkami spożywczymi, certyfikat LEED „Niskoemisyjne materiały: kleje i uszczelniacze”: SCAQMD Reg. 1168 oraz USGBC LEED® 2009 v.4.1 (VOC).

28 Jak postępować w przypadku kontaktu produktu Fix All ze skórą lub oczami?

W przypadku kontaktu Fix All ze skórą lub oczami należy natychmiast przemyć je wodą i w razie potrzeby bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

29 Czy Fix All może być stosowany w środowisku morskim lub innych ekstremalnych warunkach korozyjnych?

Fix All jest odporny na działanie słonej wody i może być stosowany w środowisku morskim oraz w innych ekstremalnych warunkach korozyjnych.