Przykłady zastosowania kleju montażowego
T-Rex GOLD w domu i ogrodzie

t rex gold

T-Rex GOLD jest nowoczesnym klejem montażowym, który świetnie zastępuje gwoździe i śruby. Przedstawiamy przykładowe sytuacje, w których warto po niego sięgnąć.

Oferowany przez Soudal klej montażowy T-Rex GOLD, który powstał na bazie polimerów hybrydowych SMX, charakteryzuje się znakomitą przyczepnością do niemal wszystkich materiałów budowlanych i dekoracyjnych, w tym do cegły, betonu, drewna, płyt gipsowo-kartonowych, szkła i ceramiki, a także wielu metali i tworzyw sztucznych. Spoina tego kleju jest trwale elastyczna i bardzo wytrzymała, a ekstremalnie silny chwyt początkowy (400kg/m² w pierwszej sekundzie od dociśnięcia klejonego elementu do podłoża) sprawia, że T-Rex GOLD mistrzowsko zda egzamin nawet w przypadku montażu bardzo ciężkich przedmiotów w sytuacji, gdy nie mamy możliwości ich mechanicznego podparcia. Co więcej, klej montażowy T-Rex GOLD jest wodoodporny i wodoszczelny oraz wykazuje niewrażliwość na skrajne warunki atmosferyczne, w rezultacie czego doskonale sprawdzi się w praktycznie każdych warunkach, także w pomieszczeniach sanitarnych i na zewnątrz budynku, np. podczas prac prowadzonych na tarasie, balkonie lub w przydomowym ogródku. W jakich sytuacjach warto mieć pod ręką klej T-Rex GOLD?

Klejenie materiałów wykończeniowych

Za pomocą kleju montażowego T-Rex GOLD z łatwością przymocujemy materiały wykończeniowe i dekoracyjne do ściany, podłogi lub sufitu. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku montażu m.in.:

 • listew przypodłogowych,
 • okładzin ściennych,
 • sztukaterii,
 • lameli,
 • paneli tapicerowanych.

T-Rex GOLD jest klejem gotowym do użycia i przystosowanym do aplikacji standardowym pistoletem do uszczelniaczy, jego wyciskanie i precyzyjną aplikację ułatwia specjalnie wyprofilowana dysza. Prace montażowe z wykorzystaniem kleju montażowego T-Rex GOLD przebiegają szybko i sprawnie, a składają się na nie następujące kluczowe etapy:

 • przygotowanie powierzchni klejenia, które powinny być odtłuszczone i oczyszczone z pyłu, kurzu, starych szczeliw itp., 
 • przygotowanie kartusza do pracy i umieszczenie go w pistolecie do uszczelniaczy,
 • nałożenie kleju T-Rex GOLD na element, który zamierzamy zamocować (klej należyaplikować punktowo lub pasmami mniej więcej co 15 cm, zwracając szczególną uwagę na krawędzie i narożniki klejonego elementu),
 • przyłożenie elementu do podłoża,
 • ewentualna korekta położenia elementu (czas otwarty w przypadku T-Rex GOLD wynosi 4 minuty)
 • mocne dociśniecie klejonego elementu do podłoża.
opakowanie mocnego kleju na łóżku. W tle klejenie oparcia do ściany

Klejenie luster

T-Rex GOLD nie zawiera agresywnych rozpuszczalników, ani silikonów, w związku z czym nie musimy się martwić, że jego użycie doprowadzi do uszkodzenia klejonych materiałów. Klej ten jest bezpieczny dla delikatnych materiałów dekoracyjnych, a także dla warstwy srebrzankowej luster. W rezultacie zpowodzeniem może być wykorzystany do montażuzwierciadeł w różnych pomieszczeniach w naszym domu.Pamiętajmy przy tym, że podczas mocowania luster rekomendowane jest dodatkowe zastosowanie dwustronnej klejącej taśmy montażowej  (zwłaszcza na gładkich i niechłonnych podłożach) w celu unieruchomienia wykonanego spojenia do momentu utwardzenia kleju. Taśma pozwoli nam także zachować odpowiednią odległości pomiędzy zwierciadłem a ścianą.

Zastosowania zewnętrzne

Klej montażowy T-Rex GOLD jest odpowiedni nie tylko do zastosowań wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz budynku. Wykazuje odporność na szeroki zakres temperatur, działanie wiatru, mrozu i inne czynniki atmosferyczne.Powszechnie używany jest np. do mocowanie skrzynek na listy lub tabliczek adresowych na ścianach zewnętrznych i elementach ogrodzenia. Klej ten możemy zastosować także do mocowania kratek ogrodowych na ozdobne pnącza, tworząc w ten sposób wyjątkowe dekoracje w przydomowych ogródkach. Ponieważ T-Rex GOLD jest znakomicie przyczepny do drewna i wielu innych materiałów, które wykorzystywane są w produkcji mebli ogrodowych – bardzo dobrze sprawdzi się również podczas wykonywania drobnych napraw. Z pomocą T-Rex GOLD bez trudu przymocujemy np. odłamaną nogę do stołu lub uszkodzony podłokietnik do krzesła. Co więcej, łatwość aplikacji i możliwość łączenia ze sobą najróżniejszych materiałów sprawia, że klej montażowy T-Rex GOLD znajdzie zastosowanie w wielu projektach spod znaku DIY, dzięki którym wzbogacimy małą architekturę bądź wyposażenie balkonów i tarasów. W sytuacjach awaryjnych może być użyty także do klejenia materiałów dekarskich (np. obluzowanych dachówek) oraz do naprawy elementów systemu orynnowania.

pracownik przykleja w łazience lustro do ściany. Na umywalce leży kartusz z klejem
krzesło stojące po środku jesiennego ogrodu