fix all extreme power v2

Wiele prac wykończeniowych nie należy do trudnych przedsięwzięć i możemy wykonać je bez pomocy fachowca, o ile zaopatrzymy się w odpowiedni klej. W poniższym artykule podpowiadamy, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się podczas klejenia elementów wykończenia.  

Fani majsterkowania i projektów DIY często sami podejmują się szeregu zadań, które składają się na standardowe prace wykończeniowe. I chociaż wsparcie profesjonalisty nie jest w tym przypadku niezbędne, to jednak nie można pominąć etapu przygotowań. Dotyczy to zwłaszcza wyboru materiałów chemii budowlanej, takich jak kleje, akryle czy silikony, które nie tylko pozwolą osiągnąć trwały i estetyczny efekt, ale ponadto usprawnią przeprowadzenie prac wykończeniowych i zminimalizują ryzyko błędu. Jeżeli chodzi o montaż różnych elementów wykończenia, to sprawdzonym rozwiązaniem, który można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, jest klej-uszczelniacz Fix All marki Soudal. Dlaczego warto mieć go pod ręką? Fix All jest klejem hybrydowym, który gwarantuje bardzo mocne wiązanie, jest znakomicie przyczepny do większości materiałów budowlanych i dekoracyjnych, zachowuje trwałą elastyczność i jest łatwy w aplikacji. Nakłada się go pistoletem do uszczelniaczy na odpowiednio przygotowane podłoże, które powinno być dokładnie oczyszczone i odtłuszczone. Dzięki zastosowaniu tego kleju, proces montażu elementów wykończenia przebiega szybko i sprawnie, nawet jeśli użytkownik nie ma dużego doświadczenia w tego typu pracach. Klej ten cechuje się uniwersalnością, jest bezpieczny dla klejonych powierzchni (nie reaguje z podłożem i nie przebarwia brzegów materiałów porowatych), nie zawiera agresywnych rozpuszczalników i jest praktycznie bezwonny. Jego spoina w razie potrzeby daje się malować różnymi typami farb (w tym farbami na bazie wodnej), co pozwoli nam zadbać o wysoki efekt estetyczny pracy. Fix All to także klej przyjazny dla środowiska naturalnego – posiada certyfikat Emicode EC1 Plus, który przyznawany jest materiałom chemii budowlanej o minimalnej emisji lotnych związków organicznych. Ponadto można go zakupić w kartuszu z tworzywa PCR, czyli tworzywa z odzysku, które może być przetwarzane wielokrotnie.

Klej Fix All dostępny jest w kilku wariantach, które przeznaczone są do wykonywania określonych zadań. Oprócz wersji podstawowej – Fix All Flexi – marka Soudal oferuje również m.in.:

 • Fix All High Tack, który wyróżnia się bardzo wysoką siłą spojenia początkowego, jest wyjątkowo wytrzymały i doskonale sprawdza się podczas mocowania ciężkich przedmiotów, nawet w sytuacji, gdzie nie mamy możliwości unieruchomienia danego elementu do momentu utwardzenia spoiny,
 • Fix All Turbo, który odznacza się superszybkością i pozwala na obciążenie połączenie po 20 minutach od momentu nałożenia kleju,
 • Fix All Crystal, który charakteryzuje się absolutnie przejrzystą spoiną i rekomendowany jest do klejenia, uszczelniania oraz montażu elementów wykonanych z przezroczystych materiałów.

Prace wykończeniowe wewnątrz budynku

Klej Fix All powszechnie stosowany jest podczas prac wykończeniowych prowadzonych wewnątrz budynku. Doskonale sprawdzi się m.in. przy:

 • klejeniu i fugowaniu paneli, progów i parapetów,
 • montażu listew przypodłogowych i różnych elementów dekoracyjnych,
 • klejeniu i fugowaniu luster (Fix All nie uszkadza warstwy srebrzankowej),
 • montażu szafek i półek ściennych,
 • usuwaniu niewielkich awarii (np. drobne naprawy mebli).

Prace wykończeniowe w pomieszczeniach wilgotnych

Ponieważ klej Fix All zawiera nowoczesne substancje biobójcze, z powodzeniem może być używany w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności (np. w łazience, kuchni i pralni), i to nie tylko jako klej montażowy, ale również jako uszczelniacz. Za pomocą Fix All:

 • wykonamy niezbędne spoiny wokół wanien, brodzików prysznicowych, kuchennych blatów, zlewozmywaków itd.,
 • przykleimy do podłoża płytki ceramiczne,
 • zamocujemy uchwyty łazienkowe i inne elementy wyposażenia.

Pamiętajmy jednak, że chociaż klej-uszczelniacz Fix All jest wysoce i długotrwale odporny na działanie wilgoci, grzybów oraz pleśni, to systematyczne czyszczenie wykonanych spoin, które chronią szczeliny w łazience lub kuchni przed wnikaniem wilgoci, jest niezbędne.

Prace wykończeniowe na zewnątrz budynku

Kleje z rodziny Fix All mistrzowsko zdadzą egzamin także podczas prac wykończeniowych prowadzonych na zewnątrz budynku. Są niewrażliwe na działanie czynników atmosferycznych (np. wiatr, mróz, ulewne deszcze) i promieniowania UV. Z powodzeniem możemy ich użyć np. do:

 • montażu skrzynek na listy, cyfr przestrzennych i tabliczek adresowych na ścianach zewnętrznych budynku lub na ogrodzeniu,
 • klejenia i fugowania płyt dekoracyjnych (również z kamienia naturalnego) na tarasach, balkonach lub schodach zewnętrznych,
 • drobnych napraw mebli ogrodowych.