13 SB turbo

Murowana obudowa wanny jest wyjątkowo trwała i będzie nam służyć przez długie lata. Dzięki zastosowaniu piany montażowej wykonamy ją sprawnie i szybko.

Wanna wolnostojąca doskonale sprawdza się w designerskich salonach kąpielowych, stanowiąc często centralny punkt aranżacji tego pomieszczenia. Jednak jej odpowiednie wyeksponowanie, które pozwoli uzyskać pożądany efekt estetyczny, możliwe jest w zasadzie tylko w łazienkach charakteryzujących się stosunkowo dużym metrażem. Z tego m.in. powodu najczęściej wybieranym rozwiązaniem są nadal wanny do zabudowy. Obudowa wanny pomaga utrzymać łazienkę w czystości (przeciwdziała gromadzeniu się kurzu i brudu na podłodze pod wanną) oraz ukrywa elementy instalacji sanitarnej. Obudowę możemy wykonać z bloczków z betonu komórkowego, które są łatwe w obróbce i z pomocą których bez trudu stworzymy stabilną konstrukcję dostosowaną do konkretnych warunków.

Murowanie obudowa wanny – jaki klej wybrać?

Wykonując obudowę wanny z betonu komórkowego, do łączenia bloczków warto zastosować klej piankowy Soudabond Easy z wbudowanym aplikatorem Genius Gun. Jest to gotowy do użycia klej w pianie (przed otwarciem puszki należy jedynie dokładnie wymieszać jej zawartość, potrząsając pojemnikiem przez około 30 sekund), który charakteryzuje się perfekcyjną przyczepnością do praktycznie wszystkich typowych podłoży budowlanych i klei nawet wilgotne materiały. Nowatorski uchwyt Genius Gun umożliwia bardzo precyzyjną aplikację (w ten sposób unikniemy zbędnych naddatków kleju i przypadkowych zabrudzeń), a także przerwanie i wznowienie pracy w dowolnym momencie (zawór nie blokuje się). Do istotnych zalet tego kleju należą również:

  • ekonomiczność – jedna puszka Soudabond Easy Genius Gun zastępuje około 25 kg tradycyjnej zaprawy murarskiej i wystarcza do wybudowania około 10 m² murku z betonu komórkowego,
  • możliwość malowania spoiny wieloma typami farb,
  • szybkość – dalsza obróbka klejonych elementów możliwa jest po 60 minutach od aplikacji kleju.

APLIKACJA KLEJU DO MUROWANIA OBUDOWY WANNY – INSTRUKCJA

Klejenie bloczków przy pomocy piany budowlanej Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun nie jest skomplikowanym zadaniem, pamiętajmy jednak o kilku zasadach:

  • pianę należy nakładać jedną ścieżkę o średnicy około 2-3 cm na każde 10 cm szerokości bloczka (pierwszą ścieżkę – w odległości około 5 cm od krawędzi bloczka),
  • bloczek należy ułożyć w przeciągu 3 minut od aplikacji piany,
  • ułożony bloczek należy dobić w pionie i poziomie gumowym młotkiem,
  • raz ułożonego bloczka nie należy odrywać i przesuwać,
  • w razie potrzeby warstwę piany należy usunąć, a następnie nałożyć nową ścieżkę,
  • naddatki utwardzonej piany należy obciąć przy pomocy ostrego narzędzia.

Pamiętajmy również, że należy pozostawić w obudowie otwór rewizyjny na wypadek awarii, a wewnętrzną powierzchnię wzniesionej konstrukcji pokryć folią w płynie w celu jej zabezpieczenia przed działaniem wilgoci.

Klej do murowania Soudabond Easy Genius Gun – jak zabezpieczyć po pracy?

Kleju piankowego Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun możemy używać wielokrotnie, przy czym po zakończeniu pracy, puszkę z klejem trzeba prawidłowo zabezpieczyć. W tym celu należy wyłamać zatyczkę znajdującą się w rękojeści, a następnie nakręcić zatyczkę na rurkę dozującą i zamknąć pokrywę, blokując spust.