opakowanie kleju stojące na schodach przed domem

Schody wewnętrzne bardzo chętnie wykańczane są drewnem. Podpowiadamy, jakiego kleju piankowego użyć do montażu drewnianych trepów na betonowych schodach.

Drewno we wnętrzach kreuje ciepłą, przytulną atmosferę. Daje poczucie życia w bliskością z naturą i pozwala odpocząć od zgiełku współczesnego świata. Zaletą drewna jest także jego uniwersalność – pasuje praktycznie do wszystkich stylów aranżacji. Nic dziwnego, że do naszych mieszkań i domów najczęściej wybieramy drewniane meble, podłogi, czy też dodatki w postaci np. drewnianych karniszy. Drewno jest ponadto bardzo popularnym materiałem do wykańczania schodów, zwłaszcza wtedy, gdy są to schody otwarte i gdy pełnią one istotny element przestrzeni dziennej. Dzięki drewnianym trepom nawet najzwyklejsze betonowe schody zyskują elegancki wygląd i mogą stać się piękną ozdobą. Pamiętajmy przy tym, że schody pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim praktyczną, tj. pozwalają na komunikację pomiędzy kondygnacjami budynku. Poza wysoką estetyką ich wykonania, musimy również zadbać o ich komfortowe i bezpieczne użytkowanie. Dlatego tak istotny jest solidny, prawidłowy montaż drewnianych trepów.

Wybierz idealny klej do montażu drewnianych trepów

Do zamocowania drewnianych trepów do betonowych schodów z powodzeniem możemy wykorzystać szybkoschnący i wysokowydajny klej piankowy Soudabond Easy. Jest on doskonale przyczepny do wszelkich typowych podłoży budowlanych i klei nawet wilgotne materiały, dając gwarancję solidnego, trwałego montażu. Soudabond Easy jest również gotowy do użycia (przed otwarciem puszki konieczne jest jedynie dokładne wymieszanie jej zawartości poprzez energiczne potrząsanie pojemnikiem) oraz bardzo łatwy w aplikacji (klej nakłada się przy pomocy pistoletu na dokładnie oczyszczone i odtłuszczone podłoże). Atutami kleju w piance Soudabond Easy są także:

  • brak konieczności specjalnego gruntowania podłoża,
  • możliwość wielokrotnego użycia (nowatorski zawór Duravalve nie skleja się i nie blokuje, dzięki czemu prace montażowe będziemy mogli przerwać i wznowić w dowolnym momencie),
  • uniwersalność – klej może być stosowany podczas prac prowadzonych wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Za pomocą kleju w piance Soudabond Easy łatwo i szybko wykończymy zarówno schody wewnętrzne, jak i schody zewnętrzne, i to niezależnie od materiału, jaki zostanie przez nas wykorzystany.

Klejenie trepów krok po kroku

Aby całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, podczas aplikacji kleju Soudabond Easy pamiętajmy o kilku prostych zasadach:

  • podłoże musi być starannie oczyszczone i odtłuczone,
  • należy dokładnie wymieszać zawartość puszki przed otwarciem (wystarczy energicznie nią potrząsać przez około 30 sekund) oraz regularnie powtarzać tę czynność podczas pracy,
  • klej nakłada się ścieżką o średnicy około 3 cm,
  • dalsza obróbka klejonych elementów możliwa jest po 60 minutach od aplikacji.

Kak bezpiecznie stosować klej piankowy

Pracując z pianą budowlaną Soudabond Easy, nie zapominajmy także o zasadach bezpieczeństwa. Klej należy stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, a przed aplikacją wskazane jest założenie okularów ochronnych i rękawic.