Prawidłowe przechowywanie kleju montażowego T-Rex Gold

Klej montażowy T Rex Gold do prac remontowo wykończeniowych i dekoracyjnych

Chcesz, żeby klej montażowy T-Rex Gold był przydatny do pracy tak długo, jak to tylko możliwe? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak go prawidłowo przechowywać.

T-Rex Gold firmy Soudal jest klejem montażowym na bazie polimerów hybrydowych SMX, którego zalety docenili zarówno profesjonaliści, jak i indywidualni użytkownicy. Klej ten znajduje szerokie zastosowanie w wielu pracach remontowo-wykończeniowych i dekoracyjnych, dając gwarancję solidnego i trwałego efektu. Z powodzeniem używany jest m.in. do:

  • klejenia paneli ściennych i płyt podłogowych,
  • montażu listew, rozet, kasetonów oraz wszelkich innych materiałów dekoracyjnych i wykończeniowych,
  • klejenia luster.

T-Rex Gold jest przeznaczony do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, ma perfekcyjną przyczepność do niemal wszystkich podłoży, wyróżnia się bardzo silnym chwytem początkowym i wykazuje wysoką odporność na skrajne warunki atmosferyczne. Prawidłowe przechowywanie kleju montażowego T-Rex Gold pozwoli nam go używać wielokrotnie, bez obawy, że straci swoje właściwości. O czym należy pamiętać po zakończeniu pracy z T-Rex Gold?

Klej T Rex Gold dla profesjonalistow i indywidualnych uzytkownikoww

Jakie są ogólne zasady przechowywania kleju montażowego T-Rex Gold?

T-Rex Gold jest dostępny w kartuszu o pojemności 290 ml i przystosowany do aplikacji pistoletowej. Przygotowując ten klej do pracy, odcinamy końcówkę kartusza przy pomocy ostrego narzędzia, a następnie przykręcamy dyszę dozującą i przycinamy w takim miejscu, by otwór pozwolił uzyskać spoinę o pożądanej szerokości. Po zakończonej pracy kartusz należy oczyścić i szczelnie zamknąć przy pomocy nasadki. W celu usunięcia świeżych zabrudzeń po kleju z narzędzi, rąk i innych powierzchni rekomendowane jest użycie ściereczek czyszczących Swipex, które nasączone są specjalną mieszanką rozpuszczalników. Klej montażowy T-Rex Gold może być przechowywany w szczelnie zamkniętym, fabrycznym opakowaniu przez 15 miesięcy. Pamiętajmy również, że miejsce przechowywania kleju musi być suche i stosunkowo chłodne – panująca w nim temperatura powinna mieścić się w zakresie od +5°C do +25°C.

Klej montazowy T Rex Gold

Dlaczego ważne jest, aby trzymać klej T-Rex Gold w odpowiednich warunkach?

Dzięki prawidłowemu przechowywaniu kleju montażowego T-Rex Gold zyskamy pewność, że jego właściwości nie ulegną pogorszeniu przez cały okres przydatności kleju do użycia. Błędy popełnione w tym zakresie mogą skutkować np. wyschnięciem kleju w opakowaniu lub osłabieniem przyczepności kleju do podłoża, co oczywiście negatywnie rzutować będzie na rezultat prac wykonanych z wykorzystaniem T-Rex Gold.

Jakie są najczęstsze błędy w przechowywaniu kleju T-Rex Gold i jak ich unikać?

Do najczęściej popełnianych błędów, jeśli chodzi o przechowywanie kleju montażowego T-Rex Gold, należy nieszczelne zamknięcie opakowania po zakończeniu pracy z klejem. Nierzadko nieprawidłowości dotyczą również warunków, w jakich klej jest przechowywany, np. panująca w danym miejscu temperatura lub poziom wilgotności powietrza są zbyt wysokie. Czynniki te mogą wpłynąć na degradację przechowywanego kleju.

Jak długo można przechowywać klej T-Rex Gold przed jego użyciem?

Klej montażowy T-Rex Gold może być przechowywany przed otwarciem kartusza do końca terminu ważności kleju, który podany jest przez producenta na opakowaniu. Napoczęty kartusz z klejem może być przechowywany w odpowiednich warunkach do 15 miesięcy od momentu otwarcia opakowania.