20 SB turbo  easy gg easy gun

Kleje w pianie wykorzystywane są w różnego rodzaju pracach budowlanych, montażowych i dekoracyjnych. Podpowiadamy, jaki klej piankowy najlepiej sprawdzi się przy wykonywaniu konkretnych zadań.

Chcesz zamocować panele izolacyjne na poddaszu lub w garażu? Zamierzasz wyraźnie zaznaczyć granice stref funkcjonalnych w swoim domu czy mieszkaniu przy pomocy ścianek działowych? A może planujesz zmienić aranżację salonu i przydać mu trochę klasycznej elegancji, przyozdabiając ściany wyszukanymi listwami? We wszystkich tych pracach doskonale sprawdzi się klej piankowy, który powszechnie stosowany jest do montażu różnego rodzaju elementów na ścianach, podłogach, sufitach i elewacjach, łączenia bloczków czy cegieł podczas murowania ścianek, ekranów i przepierzeń, a także do wykonywania szczelnej warstwy termoizolacji przy użyciu np. styropianu lub wełny mineralnej. Jak z dostępnej na rynku oferty klejów w pianie wybrać najlepszą propozycję?

Klej w piance – na co zwrócić uwagę

Jeżeli chcemy, żeby klej piankowy mistrzowsko zdał egzamin podczas rozmaitych zadań budowlanych, instalatorskich i ociepleniowych, to powinien charakteryzować się znakomitą przyczepnością to typowych materiałów budowlanych i konstrukcyjnych. Ważne jest również, żeby był przeznaczony do zastosowań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Idealnie, jeśli jest klejem tiksotropowym, tzn. klejem, który nie spływa z powierzchni poziomych. Inne właściwości, które należy mieć na uwadze, to m.in.:

  • wysoka wydajność,
  • szybkość działania,
  • możliwość malowania spoiny,
  • łatwość aplikacji,
  • możliwość wielokrotnego użycia.

Wszystkie te cechy charakteryzują klej poliuretanowy w aerozolu Soudabond firmy Soudal, który zdecydowanie usprawnia przeprowadzenie wielu prac na placu budowy oraz podczas remontu. Oferowany jest w kilku wersjach:

  • Soudabond Easy
  • Soudabond Easy z wbudowanym aplikatorem Genius Gun
  • Soudabond Turbo
  • Soudabond Easy Winter.

W jakich sytuacjach najlepiej sięgnąć po daną wersję piany budowlanej Soudabond?

Kleje piankowe Soudabond – poznaj gamę

Klej Soudabond Easy jest klejem przystosowanym do aplikacji pistoletem. Jedno opakowanie tego kleju umożliwia zamocowanie około 12 m² płyt lub paneli, a dalsza obróbka klejonych elementów możliwa jest po 60 minutach od aplikacji. Prace z wykorzystaniem kleju piankowego Soudabond Easy należy prowadzić w temperaturze od +5°C do +25°C.

Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun będzie szczególnie przydatny w pracach prowadzonych na wysokości i w miejscach trudno dostępnych. Wygodny i pewny uchwyt Genius Gun pozwala na dozowanie kleju nawet jedną ręką, dzięki czemu zachowamy stabilną pozycję w sytuacji, w której potrzebna jest asekuracja.

Klej pistoletowy Soudabond Turbo wyróżnia się błyskawicznym działaniem. Klejone elementy możemy poddać dalszej obróbce (np. szlifowaniu czy malowaniu) już po 15 minutach od aplikacji. Klej ten skraca czas montażu materiałów izolacyjnych i dekoracyjnych o około 30%.

Natomiast Soudabond Easy Winter, który podobnie jak Soudabond Easy oraz Soudabond Turbo przystosowany jest do aplikacji pistoletem, doskonale sprawdzi się podczas prac budowlanych i remontowych w sezonie zimowym – gwarantuje szybkie utwardzanie kleju w temperaturach do-10°C.

Zawór Duravalve

Zaletą klejów Soudabond przystosowanych do aplikacji pistoletem jest również nowatorski zawór puszki – Duravalve. Zawór ten nie skleja się i nie blokuje, umożliwia przerwanie i wznowienia pracy w dowolnym momencie, a także gwarantuje maksymalną wydajność kleju piankowego przez cały okres przydatności do użycia, tzn. przez 24 miesiące.