Klej montażowy T-Rex Gold w środowisku wodnym i wilgociowym

Klej montażowy do kuchni

Zastanawiasz się, jaki klej montażowy wykorzystać w pracach wykończeniowych i dekoracyjnych w kuchni lub łazience? W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego T-Rex Gold doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach wilgotnych.

T-Rex Gold jest opracowanym przez firmę Soudal klejem montażowym na bazie polimerów hybrydowych SMX, który znajduje szerokie zastosowanie w pracach remontowo-wykończeniowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jego właściwości sprawiają, że mistrzowsko zdaje egzamin również w trudnych warunkach panujących w pomieszczeniach wilgotnych. Jakie zalety T-Rex Gold decydują o jego przewadze nad innymi klejami montażowymi, jeśli chodzi o zastosowania w środowiskach wilgotnych?

Co wyróżnia klej montażowy T-Rex Gold w zastosowaniach w środowiskach wilgotnych?

Klej montażowy T-Rex Gold zyskał popularność wśród profesjonalistów i indywidualnych użytkowników m.in. dzięki takim właściwościom, jak ekstremalnie silny chwyt początkowy, bardzo wytrzymałe połączenie, trwale elastyczna spoina oraz wszechstronność. T-Rex Gold powszechnie stosowany jest m.in. do:

 • montażu paneli ściennych i płyt podłogowych,
 • mocowania listew, lameli, elementów sztukaterii i innych elementów dekoracyjnych,
 • klejenia luster,
 • klejenia kamienia naturalnego,
 • awaryjnego klejenia obluzowanych dachówek, blach dekarskich, rynien itp.

Klej T Rex Gold do montazu lustra na scianie

T-Rex Gold jest perfekcyjnie przyczepny do niemal wszystkich podłoży budowlanych

Nie zawiera rozpuszczalników i jest bezpieczny dla większości materiałów konstrukcyjnych i dekoracyjnych, ponadto jest łatwy w aplikacji , a jego spoina w razie potrzeby daje się malować. Klej T-Rex Gold posiada również właściwości, które sprawiają, że idealnie sprawdzi się w środowisku narażonym na działanie wilgoci. Do właściwości tych należą przede wszystkim:

 • możliwość nakładania kleju nawet na wilgotne podłoże,
 • wodoszczelność,
 • wodoodporność,
 • niewrażliwość na działanie grzybów i pleśni.

Należy jednak podkreślić, że klej montażowy T-Rex Gold nie powinien być stosowany do klejenia akwariów i w miejscach stale zanurzonych w wodzie.

Jakie są najczęstsze zastosowania kleju T-Rex Gold w obszarach narażonych na działanie wilgoci?

Wodoodporny i wodoszczelny klej T-Rex Gold powszechnie stosowany jest w pracach montażowych i dekoracyjnych w pomieszczeniach sanitarnych, takich jak łazienka, kuchnia czy pralnia, idealnie sprawdza się także w pracach prowadzonych na zewnątrz budynku. Wilgociowe i wodne zastosowania kleju montażowego T-Rex Gold obejmują m.in.:

 • montaż elementów wyposażenia w pomieszczeniach wilgotnych (np. półek, luster, dekoracji),
 • montaż np. skrzynek na listy lub tabliczek teleadresowych na ścianach zewnętrznych lub elementach ogrodzenia, a zatem w miejscach narażonych na działanie wody opadowej,
 • awaryjne klejenie materiałów dekarskich,
 • odporne na wilgoć mocowanie elementów konstrukcyjnych w pracach warsztatowych i szkutniczych.
Aplikacja kleju T Rex Gold

Jak przygotować powierzchnie do aplikacji kleju T-Rex Gold w środowiskach wilgociowych?

Przed aplikacją kleju T-Rex Gold należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Powierzchnie klejenia powinny być dokładnie odtłuszczone i oczyszczone z pyłu, kurzu i starych szczeliw – w przeciwnym wypadku przyczepność kleju może ulec osłabieniu. Jeśli chodzi o podłoża porowate narażone na kontakt z wodą, to rekomendowane jest ich zagruntowanie preparatem Primer 150, natomiast do gruntowania podłoży gładkich możemy użyć preparatu Surface Activator.

Jakie techniki aplikacji są zalecane przy użyciu kleju T-Rex Gold w warunkach wilgotnych?

W przypadku wilgociowych i wodnych zastosowań kleju montażowego T-Rex Gold należy przestrzegać ogólnych zasad aplikacji tego kleju. T-Rex Gold nakłada się przy pomocy standardowego pistoletu do uszczelniaczy, punktowo lub pasmami na jedną z klejonych powierzchni, z zachowaniem odstępu około 15 cm między ścieżkami i ze szczególnym uwzględnieniem krawędzi i narożników klejonego elementu. Następnie spajane elementy należy złączyć i mocno docisnąć, ewentualnie dobić gumowym młotkiem. Spoina kleju uzyska ostateczną wytrzymałość po upływie maksymalnie 48 godzin.

Jakie środki bezpieczeństwa należy zachować podczas pracy z klejem T-Rex Gold?

Prace montażowe z zastosowaniem kleju T-Rex Gold przebiegają szybko i sprawnie, w większości sytuacji (również w przypadku wilgociowych i wodnych zastosowań kleju montażowego T-Rex Gold) nie wymagają wsparcia ze strony profesjonalisty. Istotne jest przy tym przestrzeganie podstawowych zasad BHP, takich jak odpowiednie wentylowanie pomieszczenia, w którym pracuje się z klejem T-Rex Gold, unikanie otwartego ognia i innych źródeł zapłonu, a także zabezpieczeniu kleju przed dziećmi.