szafka ozdobna

Wysłużone meble wymagają naprawy? Przeczytaj poniższy artykuł, jeśli szukasz sprawdzonego kleju do realizacji tego typu zadań.

Stare meble często mają w sobie dużo uroku, dlatego zanim podejmiemy decyzję o ich wymianie na nowe, upewnijmy się, czy istnieje szansa, żeby podarować im drugie życie, wykonując drobne naprawy. Odłamana noga od stołu czy krzesła, pourywane uchwyty w szufladach lub też podniszczone fronty nie muszą przecież oznaczać, że dany mebel nadaje się już tylko na śmietnik. Tym bardziej, że przeprowadzenie podstawowych prac renowacyjnych najczęściej nie jest trudne i całe przedsięwzięcie możemy zrealizować samodzielnie. Jeżeli jednak zależy nam na sprawnym wykonaniu tego zadania oraz na osiągnięciu trwałego i zadowalającego pod względem estetycznym rezultatu, to pamiętajmy, że połowę sukcesu stanowi w tym wypadku właściwy dobór kleju do starych mebli. Sprawdzone rozwiązanie znajdziemy w ofercie firmy Soudal, która opracowała wielofunkcyjne i łatwe w aplikacji kleje Fix All.

Atuty kleju Fix All

Jest wiele powodów, dla których podczas naprawy starych mebli warto sięgnąć po klej Fix All. Klej ten powstał na bazie polimerów hybrydowych SMX, dzięki czemu jest wysoce i trwale elastyczny, bardzo mocno wiąże, szybko wysycha i ma perfekcyjna przyczepność do niemal wszystkich materiałów budowlanych, konstrukcyjnych i dekoracyjnych. W konsekwencji możemy go użyć do klejenia różnych elementów mebli, niezależnie od tego, czy zostały wykonane z drewna, materiałów drewnopochodnych, tworzywa sztucznego, szkła czy metalu. Co więcej, jeśli naprawiamy mebel wiszący i zależy nam na jego szybkim i solidnym przymocowaniu do ściany, to w tym celu również możemy użyć kleju Fix All. Pamiętajmy jednak, że jeśli montowany element jest ciężki i nie mamy możliwości jego mechanicznego podparcia do momentu utwardzenia spoiny, to powinniśmy zastosować odpowiednią wersję kleju Fix All. Na rodzinę tych klejów składa się bowiem kilka produktów, a konkretnie:

  • Fix All Felxi – bazowy wariant kleju, który dostępny jest w czterech kolorach: białym, czarnym, szarym i brązowym,
  • Fix All Crystal – klej, który wyróżnia się całkowicie przejrzystą spoiną i mistrzowsko zdaje egzamin w przypadku klejenia elementów mebli wykonanych ze szkła lub innych materiałów przezroczystych,
  • Fix All Turbo – wariant odznaczający się błyskawicznym działaniem (wiąże nierozerwalnie w zaledwie 20 minut)
  • Fix All High Tack – klej charakteryzujący się ekstremalnie mocnym chwytem początkowym i bardzo silnym wiązaniem (to właśnie ten wariant kleju Fix All zalecany jest do montażu ciężkich przedmiotów).

Stosując Fix All do naprawy starych mebli, nie musimy się martwić, że klejone elementy odbarwią się lub zmatowieją, ponieważ preparat ten jest neutralny chemicznie i nie niszczy materiałów, na które jest aplikowany. Dodatkowo jest praktycznie bezwonny i niskoemisyjny (posiada certyfikat Emicode EC1 Plus). Co istotne, można go stosować do naprawy mebli łazienkowych (zawiera nowoczesne substancje konserwujące i jest odporny na działanie wilgoci, grzybów oraz pleśni), a nawet ogrodowych (jest niewrażliwy na szeroki zakres temperatur, promieniowanie UV i wpływy atmosferyczne).

opakowania wszystkich klejów do mebli, cała gama

Jak stosować klej do starych mebli Fix All?

Dodatkową zaletą Fix All jest łatwa aplikacja. Klej ten nakładamy – punktowo lub pasmami – na element naprawianego mebla za pomocą pistoletu do uszczelniaczy. Po przyłożeniu elementu do całości należy go mocno docisnąć. Pamiętajmy także o właściwym przygotowaniu klejonych powierzchni, które powinny być dokładnie oczyszczone i odtłuszczone. W przypadku drobnych prac naprawczych możemy sięgnąć po klej Fix All w tubce o pojemności 125 ml (zamiast kleju w kartuszu o pojemności 290 ml), z wbudowanym aplikatorem. W tubce dostępne są trzy warianty kleju Fix All: Fix All Flexi, Fix All Crystal oraz Fix All Turbo.

prezentacja kleju do drewnianych mebli

Inne zastosowania kleju Fix All

Fix All jest klejem uniwersalnym i – poza klejeniem starych mebli – może być wykorzystany w wielu pracach remontowych, wykończeniowych oraz dekoracyjnych. Przypomnijmy, że klej ten jest znakomicie przyczepny do praktycznie wszystkich materiałów stosowanych w budownictwie i w branży dekoracji wnętrz. W związku z tym znajduje zastosowanie m.in. przy:

  • klejeniu i fugowaniu paneli, parapetów i progów,
  • montażu listew przypodłogowych,
  • mocowaniu luster,
  • klejeniu i fugowaniu kamienia naturalnego,
  • spoinowaniu blatów kuchennych, wanien, brodzików i kabin prysznicowych.

Co istotne, w razie potrzeby utwardzona spoina kleju Fix All może być malowana różnymi rodzajami farb (w tym farbami na bazie wodnej).

klej do mebli i szafek fixall