Jak wybrać odpowiedni klej montażowy

Wykorzystanie kleju montażowego może znacznie usprawnić i przyspieszyć prace montażowe. Dowiedz się, jak dobrać właściwy klej i osiągnąć najlepszy efekt.

Podczas samodzielnych prac remontowych i wykończeniowych w naszym domu lub mieszkaniu stajemy przed koniecznością wykonania rozmaitych zadań. Część z nich dotyczy montażu różnych elementów wyposażenia. Czy musimy wtedy sięgać po wiertarkę lub młotek? Niekoniecznie – świetną propozycją jest wykorzystanie kleju montażowego, który nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy trochę czasu, ale również unikniemy ryzyka uszkodzenia ściany. Od razu jednak natrafiamy na ważne pytanie: jaki klej montażowy wybrać, aby zyskać gwarancję sukcesu?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kleju montażowego

Oferta klejów montażowych jest dość szeroka, dlatego szukając najlepszego rozwiązania warto przemyśleć następujące kwestie:

 • jakiego rodzaju materiały chcemy połączyć?
 • czy klej będzie stosowany wewnątrz czy na zewnątrz budynku?
 • czy klejony element będzie narażony na działanie wilgoci?
 • jak duża jest klejona powierzchnia?
 • czy istotna jest estetyka wykonania?

Ważnym kryterium jest również spektrum zastosowania kleju montażowego. Im szersze, tym lepiej, ponieważ ten sam klej będziemy mogli wykorzystać podczas większości prac montażowych. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i ekonomiczne.

Klej montażowy o wszechstronnym zastosowaniu

Uniwersalnym klejem montażowym, który doskonale klei w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach, jest Fix All Flexi. Klej ten:

 • ma idealną przyczepność do praktycznie wszystkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych,
 • jest trwale elastyczny i wysoce wytrzymały,
 • przeznaczony jest zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych,
 • wykazuje odporność na działanie wilgoci, grzybów i pleśni,
 • dostępny jest w kilku kolorach, a po utwardzeniu daje się malować.

Klej Fix All Flexi charakteryzuje się bardzo szerokim wachlarzem zastosowań. Możemy go użyć do klejenia paneli, progów i parapetów, do montażu elementów dekoracyjnych czy też mocowania płyt izolacyjnych w pracach dociepleniowych. Ponadto Fix All Flexi doskonale sprawdzi się nie tylko jako klej montażowy, ale także jako uszczelniacz. Z jego pomocą wykonamy m.in.  wytrzymałe, odporne na wilgoć spoiny wokół wanny czy też brodzika prysznicowego.

Łatwość aplikacji

Klej montażowy Fix All Flexi jest bardzo łatwy w użyciu i nie wymaga doświadczenia w pracach montażowych. Nakłada się go standardowym wyciskaczem na oczyszczone podłoże. Klej ten dostępny jest nie tylko w standardowych kartuszach, ale również w mniejszych tubkach o pojemności 125 ml, które mogą okazać się szczególnie przydatne podczas drobnych napraw i prac wykończeniowych.

Kleje montażowe do zadań specjalnych

Kiedy zależy nam na bardzo szybkiej realizacji całego przedsięwzięcia, chcemy trwale zamocować ciężki, wielkogabarytowy przedmiot lub też mamy do czynienia z przezroczystym materiałem, takim jak szkło – wówczas warto sięgnąć po jeden z klejów montażowych z grupy Fix All, który został opracowany specjalnie z myślą o sprawnym wykonaniu danego typu zadania:

 • w przypadku montażu ciężkich elementów szczególnie w miejscach, gdzie nie ma możliwości podparcia mechanicznego, najlepszym rozwiązaniem jest Fix All High Tack, który cechuje się doskonałym tzw. chwytem początkowym oraz bardzo wysoką końcową wytrzymałością spojenia (do 320 kg/10 cm2),
 • w sytuacji gdy potrzebna jest niewidoczna spoina, najlepiej sprawdzi się Fix All Crystal, który wyróżnia się całkowitą przejrzystością,
 • z kolei Fix All Turbo umożliwi nam ekspresowe wykonanie prac montażowych – klej ten łączy nierozerwalnie już w 20 minut.