Jak postawić ściankę działową z bloczków z betonu komórkowego?

dłoń trzymająca klej budowlany na tle ściany z pustaków

Beton komórkowy to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów do budowania ścianek działowych. Przekonaj się, że ściankę z betonu komórkowego można wznieść łatwo i w błyskawicznym tempie przy pomocy kleju w pianie.

Bloczki z betonu komórkowego mają wiele zalet, które sprawiają, że budulec ten doskonale sprawdza się przy stawianiu ścianek działowych i przepierzeń. Po pierwsze, charakteryzują się stosunkowo niewielką masą oraz dużymi  wymiarami w porównaniu do np. cegieł, co zdecydowanie usprawnia prace budowlane. Po drugie, są bardzo łatwe w obróbce, możemy je bez problemu dociąć nawet zwykłą piłą ręczną i dostosować do naszych potrzeb. Nie bez znaczenia są również bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej tego materiału, a także przystępna cena. Ścianka działowa z bloczków z betonu komórkowego jest solidna, ma gładką i ładną powierzchnię, można ją pokryć cienką warstwą tynku. Prace budowlane przebiegną bardzo szybko, jeśli do łączenia bloczków, zamiast tradycyjnej zaprawy, zastosujemy gotowy do użycia klej do murowania bloczków z betonu komórkowego.

Klej do murowania ścianek z bloczków z betonu komórkowego – jaki wybrać?

Idealnym rozwiązaniem jest klej w piance Soudabond Easy firmy Soudal. Klej ten jest wyjątkowo szybki i mocny, bardzo łatwy w aplikacji (nakłada się go przy pomocy pistoletu) i nie wymaga czasochłonnych przygotowań, jak ma to miejsce w przypadku zaprawy murarskiej. Do niewątpliwych zalet kleju piankowego Soudabond Easy należą:

  • wysoka wydajność – jedno opakowanie wystarcza do wybudowania około 10 m²  ściany,
  • ekonomiczność – jedna puszka zastępuje około 25 kg zaprawy,
  • zawór Duravalve – nowatorska konstrukcja zaworu umożliwia przerwanie i wznowienie pracy w każdym momencie (zawór nie blokuje się), a także gwarantuje najwyższą wydajność piany budowalnej przez 24 miesiące.

Murowanie ścianek działowych z bloczków z betonu komórkowego – jak to zrobić?

Stawianie ścianek działowych przy pomocy kleju Soudabond Easy jest szybkie i łatwe. Podczas pracy należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • pierwsza warstwa z bloczków musi zostać ustawiona przy użyciu tradycyjnej zaprawy murarskiej, co umożliwi odpowiednie wypoziomowanie całej ściany,
  • nakładamy jedną ścieżkę kleju o średnicy około 2-3 cm na każde 10 cm szerokości bloczka, a pierwszą ścieżkę – w odległości około 5 cm od krawędzi bloczka,
  • bloczek układamy w przeciągu maksymalnie 3 minut od nałożenia kleju,
  • ułożony bloczek dobijamy w pionie i poziomie przy pomocy gumowego młotka,
  • ułożonego bloczka nie należy odrywać i przesuwać (ewentualnie możemy usunąć warstwę kleju i nałożyć nową ścieżkę),
  • naddatki utwardzonego kleju należy obciąć ostrym narzędziem.

Uniwersalny klej do murowania

Klej piankowy Soudabond Easy przeznaczony jest nie tylko do budowania ścianek działowych z bloczków z betonu komórkowego. Ma on perfekcyjną przyczepność do praktycznie wszystkich typowych materiałów budowlanych, zarówno porowatych, jak i nieporowatych, dzięki czemu z powodzeniem możemy go zastosować również do murowania ścianek z cegły, czy kamienia.